Likwidacja gimnazjów
Ustawa z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe wprowadza daleko idące zmiany w dotychczasowym systemie oświaty. Reforma, którą wprowadza nowa ustawa oświatowa polega m.in. na wydłużeniu edukacji w szkole podstawowej do 8 lat, likwidacji gimnazjów oraz przedłużeniu pozostałych stopni edukacji. Nowe przepisy zaczną obowiązywać z dniem 1 września 2017 r. Organy prowadzące niepubliczne gimnazja do 31 stycznia 2017 r. muszą zdecydować o dalszej formie prowadzenia działalności.
Najważniejszą zmianą wprowadzoną w wyniku reformy jest likwidacja gimnazjów, która polegać będzie na ich stopniowym wygaszaniu. Od 1 września 2017 nie będzie prowadzona rekrutacja do I klasy gimnazjum, II i III klasa gimnazjum zaś ukończy ten stopień edukacji i będzie kontynuować naukę według systemu w jakim rozpoczęli naukę czyli, albo: 3– letniego liceum, 4- letniego technikum albo 2- 3 letniej szkoły zawodowej. Absolwenci klas VI szkoły podstawowej staną się uczniami klasy VII.
Zobacz również:
-
Przełomowy wyrok w sprawie oszustw karuzelowych. Jest nadzieja dla uczciwych przedsiębiorców?
W czerwcu bieżącego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wydał ...
-
Nadchodzą zmiany w przepisach ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Czy dotkną właścicieli instalacji fotowoltaicznych?
Kolejne propozycje zmian w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych ...
-
0% VAT od darowizn dla powodzian
Od 18 września darowizny dla osób poszkodowanych w powodziach będą ...